select

Ottavi Gara 1

27/03/2019 20:30

Pal.To D. Sport ''B. Zauli''

27/03/2019 20:30

O.ME.P.S. Givova Battipaglia

60 - 74

Allianz Geas S.S.Giovanni

Beneduce Nicola
Longobucco Andrea
Valleriani Daniele

27/03/2019 20:30

60 - 74

Battipaglia

S.S.Giovanni

27/03/2019 20:30

Palestra Lazzeri

27/03/2019 20:30

Use Scotti Rosa Empoli

70 - 69

Meccanica Nova Vigarano

Tirozzi Alessandro
Saraceni Alessandro
Tallon Umberto

27/03/2019 20:30

70 - 69

Empoli

Vigarano


Ottavi Gara 2

31/03/2019 18:00

Palavigarano

31/03/2019 18:00

Meccanica Nova Vigarano

80 - 68

Use Scotti Rosa Empoli

Radaelli Roberto
Foti Daniele Alfio
Valzani Andrea

31/03/2019 18:00

80 - 68

Vigarano

Empoli

31/03/2019 18:00

Palacarzaniga

31/03/2019 18:00

Allianz Geas S.S.Giovanni

85 - 33

O.ME.P.S. Givova Battipaglia

Terranova Francesco
Gonella Edoardo
Del Greco Stefano

31/03/2019 18:00

85 - 33

S.S.Giovanni

Battipaglia


Quarti Gara 1

04/04/2019 20:30

Palaminardi

04/04/2019 20:30

Passalacqua Ragusa

92 - 60

Gesam Gas&Luce Lucca

Capurro Michele

Tarascio Sebastiano

04/04/2019 20:30

92 - 60

Ragusa

Lucca

05/04/2019 20:00

Palasport 'Taliercio'

05/04/2019 20:00

Umana Reyer Venezia

76 - 57

Allianz Geas S.S.Giovanni

D'Amato Alex
Del Greco Stefano
Forni Maria Giulia

05/04/2019 20:00

76 - 57

Venezia

S.S.Giovanni

05/04/2019 20:30

Palaromare

05/04/2019 20:30

Famila Wuber Schio

88 - 53

Meccanica Nova Vigarano

Boscolo Enrico
Castiglione Angela Rita
Pellicani Nicholas

05/04/2019 20:30

88 - 53

Schio

Vigarano

06/04/2019 20:30

Pal.To Sport

06/04/2019 20:30

Fila San Martino di Lupari

54 - 53

Elcos Broni

Valleriani Daniele
Barbiero Marco
De Biase Stefano

06/04/2019 20:30

54 - 53

S.M.Lupari

Broni


Quarti Gara 2

07/04/2019 20:30

Palatagliate

07/04/2019 20:30

Gesam Gas&Luce Lucca

49 - 77

Passalacqua Ragusa

Dori Giacomo
Marota Giampaolo
Marziali Silvia

07/04/2019 20:30

49 - 77

Lucca

Ragusa

08/04/2019 20:30

Palacarzaniga

08/04/2019 20:30

Allianz Geas S.S.Giovanni

59 - 94

Umana Reyer Venezia

Brindisi Federico
Ferretti Fabio
Giovannetti Giulio

08/04/2019 20:30

59 - 94

S.S.Giovanni

Venezia

09/04/2019 20:30

Palaverde

09/04/2019 20:30

Elcos Broni

66 - 53

Fila San Martino di Lupari

Yang Yao Daniele
Ferrara Claudia
Calella Daniele

09/04/2019 20:30

66 - 53

Broni

S.M.Lupari

09/04/2019 20:30

Palavigarano

09/04/2019 20:30

Meccanica Nova Vigarano

48 - 82

Famila Wuber Schio

Caruso Daniele
Patti Simone
Lupelli Lorenzo

09/04/2019 20:30

48 - 82

Vigarano

Schio


Quarti Gara 3

13/04/2019 20:30

Pal.To Sport

13/04/2019 20:30

Fila San Martino di Lupari

75 - 68

Elcos Broni

Scrima Alberto Maria
Maffei Luca
Nocera Rosa Anna

13/04/2019 20:30

75 - 68

S.M.Lupari

Broni


Semifinali Gara 1

16/04/2019 20:00

Palasport 'Taliercio'

16/04/2019 20:00

Umana Reyer Venezia

73 - 69

Passalacqua Ragusa

Bartoli Enrico
Wassermann Stefano
Morassutti Alberto

16/04/2019 20:00

73 - 69

Venezia

Ragusa

16/04/2019 20:30

Palaromare

16/04/2019 20:30

Famila Wuber Schio

61 - 47

Fila San Martino di Lupari

Salustri Valerio
Gonella Edoardo
Puccini Paolo

16/04/2019 20:30

61 - 47

Schio

S.M.Lupari


Semifinali Gara 2

18/04/2019 20:00

Palasport 'Taliercio'

18/04/2019 20:00

Umana Reyer Venezia

68 - 53

Passalacqua Ragusa

Chersicla Andrea Agostino
Radaelli Roberto
Forni Maria Giulia

18/04/2019 20:00

68 - 53

Venezia

Ragusa

18/04/2019 20:30

Palaromare

18/04/2019 20:30

Famila Wuber Schio

64 - 66

Fila San Martino di Lupari

Terranova Francesco
Pazzaglia Jacopo
Castiglione Angela Rita

18/04/2019 20:30

64 - 66

Schio

S.M.Lupari


Semifinali Gara 3

22/04/2019 20:30

Pal.To Sport

22/04/2019 20:30

Fila San Martino di Lupari

50 - 55

Famila Wuber Schio

Dionisi Alessio
Longobucco Andrea
Ferrara Claudia

22/04/2019 20:30

50 - 55

S.M.Lupari

Schio

22/04/2019 20:30

Palaminardi

22/04/2019 20:30

Passalacqua Ragusa

73 - 56

Umana Reyer Venezia

Caforio Angelo
Centonza Michele
Bartolomeo Antonio

22/04/2019 20:30

73 - 56

Ragusa

Venezia


Semifinali Gara 4

24/04/2019 20:30

Palaminardi

24/04/2019 20:30

Passalacqua Ragusa

66 - 57

Umana Reyer Venezia

Pierantozzi Marco
Costa Alessandro
Marziali Silvia

24/04/2019 20:30

66 - 57

Ragusa

Venezia

24/04/2019 21:00

Pal.To Sport

24/04/2019 21:00

Fila San Martino di Lupari

53 - 62

Famila Wuber Schio

Gagno Gabriele
Raimondo William
Valzani Andrea

24/04/2019 21:00

53 - 62

S.M.Lupari

Schio


Semifinali Gara 5

27/04/2019 18:00

Palasport 'Taliercio'

27/04/2019 18:00

Umana Reyer Venezia

76 - 82

Passalacqua Ragusa

Maschio Duccio
Catani Marco
Barbiero Marco

27/04/2019 18:00

76 - 82

Venezia

Ragusa


Finale Gara 1

01/05/2019 20:45

Palaromare

01/05/2019 20:45

Famila Wuber Schio

69 - 64

Passalacqua Ragusa

Salustri Valerio
D'Amato Alex
Valleriani Daniele

01/05/2019 20:45

69 - 64

Schio

Ragusa


Finale Gara 2

03/05/2019 20:45

Palaromare

03/05/2019 20:45

Famila Wuber Schio

65 - 47

Passalacqua Ragusa

Pierantozzi Marco
Centonza Michele
Marziali Silvia

03/05/2019 20:45

65 - 47

Schio

Ragusa


Finale Gara 3

07/05/2019 20:45

Palaminardi

07/05/2019 20:45

Passalacqua Ragusa

67 - 62

Famila Wuber Schio

Ferretti Fabio
Catani Marco
Patti Simone

07/05/2019 20:45

67 - 62

Ragusa

Schio


Finale Gara 4

09/05/2019 20:30

Palaminardi

09/05/2019 20:30

Passalacqua Ragusa

62 - 81

Famila Wuber Schio

Terranova Francesco
Wassermann Stefano
Puccini Paolo

09/05/2019 20:30

62 - 81

Ragusa

Schio

PARTNER